Nad wodę marsz!

0
81
Nad-wode

Podobnie jak w latach ubiegłych w regionie tarnowskim funkcjonować będą dwa kąpieliska, z których będzie można korzystać bez obaw, co potwierdza sanepid. Chodzi o popularne „Kakałko” w Podlesiu Dębowym w gminie Żabno i Ośrodek Wypoczynkowy „Katamaran” w gminie Radłów.
– W tych miejscach przebadaliśmy wodę i tylko tam nadaje się ona do kąpieli – mówi Danuta Izajasz z tarnowskiej stacji sanepidu, która dodaje, iż korzystając z innych kąpielisk, musimy mieć świadomość, że robimy to na własne ryzyko.
„Zakazanym” kąpieliskiem, które od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród tarnowian, są Dwudniaki w gminie Wierzchosławice. Pomimo wieloletnich planów związanych z otwarciem legalnie działającego miejsca służącego do kąpieli, jak dotąd to się nie udało.
– Niestety projekt tzw. pojezierza tarnowskiego, o który staraliśmy się wspólnie z gminą Radłów, nie przeszedł oceny formalnej. Teraz będziemy próbować już samodzielnie zagospodarować teren Dwudniaków – mówi Józef Kuboń z Urzędu Gminy w Wierzchosławicach. – W najbliższych miesiącach będziemy starać się złożyć wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, licząc na wsparcie finansowe. Chcielibyśmy, aby w obrębie kąpieliska powstał parking, deptak, boiska do siatkówki plażowej, plac zabaw i siłownia plenerowa. Jeżeli wszystko poszłoby po naszej myśli, to być może kąpielisko zostałoby otwarte już w 2019 roku. Na razie jednak kąpielisko oficjalnie nie działa, więc osoby, które mają zamiar wybrać się tam w okresie wakacji, muszą zdawać sobie sprawę, że robią to na własne ryzyko.
Na brak plażowiczów nie powinien narzekać Władysław Wzorek, właściciel Ośrodka Wypoczynkowego „Katamaran”, który nie ukrywa, że zima mocno dała w kość i trzeba było doprowadzić do porządku okolice ośrodka.
– Pracy było mnóstwo, bo i śmieci nie brakowało, jednak wszystkie prace udało się przeprowadzić na czas i już od początku czerwca zapraszamy do siebie plażowiczów. Wodę mamy czystą i jeżeli tylko dopisze pogoda, to zapowiada się wspaniałe lato. Pan Władysław zapewnia, że zadbał o wszystko, aby odwiedzający jego ośrodek plażowicze nie narzekali na nudę. Oprócz wypożyczenia kajaków, rowerków wodnych czy pontonów z napędem elektrycznym ośrodek daje możliwość 20-minutowej przejażdżki katamaranem, której koszt wynosi 20 zł od osoby. Dodatkowo możemy wypożyczyć sprzęt wędkarski oraz łódź z wiosłami. – Nowością w tym roku są domki holenderskie, z których będą mogli skorzystać urlopowicze. Nad ceną jeszcze się zastanawiamy – dodaje właściciel „Katamaranu”.
Nie mniejszym zainteresowaniem wczasowiczów powinien cieszyć się zalew „Kakałko”. Tam również właściciele zadbali o kilka nowości.
– Nieznacznie, ale jednak powiększyliśmy ośrodek, który został wzbogacony o plac zabaw dla dzieci i smażalnię ryb – mówi Krzysztof Kochanek. – Prowadzić będziemy również animacje dla dzieci, związane m.in. z grą w siatkówkę plażową i wodnymi atrakcjami. Za 15 zł możemy skorzystać z pola namiotowego, a płacąc 150 zł wynajmiemy na dobę domek campingowy, który może pomieścić sześcioro lokatorów. Poza weekendem cena spada do 120 zł.
Na pewno dużym powodzeniem będą cieszyć się koncerty na żywo, które co roku odbywają się na scenie plenerowej. Cena za wejście na teren ośrodka nie uległa zmianie i tak jak w poprzednich latach trzeba zapłacić 5 zł. Dzieci poniżej pięciu lat wchodzą za darmo.
Właściciele ośrodka „Chorwacja” w Jurkowie w gminie Czchów mówią, że zamówienia na domki letniskowe pojawiały się już w styczniu.
– Zainteresowanie jest ogromne, co roku odwiedza nas mnóstwo plażowiczów. Za wejście na teren kąpieliska dorośli płacą 5 zł, dzieci od 5 do 13 lat – 3 zł, natomiast od tych, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia, nie pobieramy żadnych opłat.
Ciekawym urozmaiceniem wypoczynku w tamtejszym ośrodku może być skorzystanie z parku linowego. Za przebycie trasy dziecięcej składającej się z 15 przeszkód trzeba zapłacić 15 zł, natomiast dorośli korzystający z trasy standardowej (14 przeszkód) muszą liczyć się z wydatkiem 25 zł. Wśród tegorocznych atrakcji nie zabraknie również spływu kajakiem wodami Dunajca. Za ponaddwugodzinną przygodę z partnerem zapłacimy 70 zł.
– Nowością w tym roku jest otwarcie dodatkowego basenu, który znajdzie się przy kąpielisku. Ci, którzy nie chcą korzystać z otwartego akwenu, zawsze będą mogli skorzystać z dodatkowego zbiornika – dodają w „Chorwacji”
Równie dużym powodzeniem powinno cieszyć się kąpielisko w Chotowej w gminie Czarna w powiecie dębickim, gdzie za wejście zapłacimy 10 zł (tutaj również dzieci do 5 lat mają wstęp wolny).
 – Tradycyjnie oprócz kąpieli dużym zainteresowaniem cieszy się zawsze park linowy, wspinaczka po ściance czy zjazd tzw. tyrolką. Nie brakuje również chętnych na kilkudniowe pobyty. Wybierając opcję trzydniową mamy zagwarantowane nie tylko zakwaterowanie z wyżywieniem, ale również nielimitowane korzystanie ze strefy SPA. Koszt takiej przyjemności to 420 zł za osobę – mówi Maria Skotnicka, dyrektorka ośrodka.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o