Nową drogą z Brzeska do Mokrzysk

0
117
Nowa-droga-z-Brzeska-do-Mokrzysk
REKLAMA

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej ma jedną jezdnię i dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 7 m. Powstały też m.in. obustronne pobocza, drogi serwisowe, rowy, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i zatoka do ważenia pojazdów. W rejonie skrzyżowań z ul. Siostry Faustyny i ul. Zagrodzką Skanska wybudowała chodniki i dwie zatoki autobusowe.
– Pod drogą powstało pięć przejść dla średnich zwierząt, cztery dla płazów i jedno dla małych zwierząt – mówi Michał Pudlewski, kierownik budowy. – Wybudowaliśmy dwa ronda. Pierwsze na skrzyżowaniu z ul. Zagrodzką w Mokrzyskach o średnicy zewnętrznej 40 m, podobne powstało także na skrzyżowaniu z ul. Siostry Faustyny. Powstał także most drogowy nad rzeką Uszewką, wiadukt drogowy nad drogą gminną (ul. Trakt Królewski).
Budowa połączenia autostrady A4 na odcinku Kraków –Tarnów z drogą wojewódzką nr 768 Koszyce – Brzesko ma na celu uzyskanie bezpośredniego dojazdu do autostrady A4 z terenów po jej północnej stronie. Dzięki temu powstanie dogodne połączenie autostrady z drogą krajową nr 79 Kraków – Sandomierz, a podróż z Warszawy na Sądecczyznę skróci się o blisko 100 km. Nowy łącznik ułatwi również dojazd na Słowację i poprawi dostępność do stref aktywności gospodarczej w Niepołomicach Bochni, Tarnowie, Nowym Brzesku i Wojniczu.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments