Nowe punkty wymazowe w Tarnowie i powiecie

0
537
Wymazy CZT
fot. Centrum Zdrowia Tuchów
REKLAMA

Po tym, jak punkty pobrań wymazów w kierunku stwierdzenia obecności koronawirusa, które funkcjonują w Tarnowie i Tuchowie, całkowicie się zatkały, w końcu uruchomione zostały dwa kolejne.

Pierwszy nowy punkt działa na tarnowskich „Falklandach”, w namiocie, obok bloku przy ul. Westerplatte 27. Czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 9 -14.
Drugi uruchomiony punkt wymazowy zorganizowało Centrum Medyczne w Tuchowie. Znajduje się on w Wierzchosławicach i otwarty jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7 – 15, w środy w godz. 9 – 17, w soboty i niedziele między 7 i 13.

REKLAMA

Otwarcie nowych punktów jest reakcją NFZ – niestety, spóźnioną – na paraliż w dwóch pierwszych punktach poboru wymazów, które czynne są przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie i CM w Tuchowie.

Z naszych informacji wynika, że od najbliższego poniedziałku ma działać także punkt wymazowy w tarnowskiej spółce KOL-MED. Ze wszystkich punktów mogą korzystać osoby, które mają skierowania od lekarzy rodzinnych i te, które udają się do sanatoriów.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments