Pływacka paraolimpiada

0
102
Plywacka-paraolimpiada
REKLAMA

Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, od najmłodszych po osoby dorosłe. Każdy z zawodników biorących udział w imprezie miał do wykorzystania dwie próby, czyli możliwość przepłynięcia toru dwukrotnie dowolnym stylem, z czego w ostatecznym rozrachubku liczył się lepszy czas.
– Pomimo tego, że głównym celem zawodów jest rywalizacja i złoty medal, tym zmaganiom towarzyszyła głównie radosna atmosfera oraz wzajemne kibicowanie – mówi Anna Pieczarka, dyrektorka Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz organizatorka imprezy. – Paraolimpiadę pływacką „Bez granic” udało nam się zrealizować przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego. Pomysł zrodził się spontanicznie. Chcieliśmy, aby jednego dnia na jednej pływalni spotkały się ze sobą osoby zdrowe i te zmagające się z niepełnosprawnością. Dodatkowo mogły rywalizować one ze sobą w specjalnej konkurencji „open”. Zainteresowanie było naprawdę duże, bo w zmaganiach wzięło udział blisko 50 osób.
Wiele wskazuje na to, że impreza będzie mieć charakter cykliczny i także w przyszłym roku osoby niepełnosprawne staną do rywalizacji na pływalni.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments