Łopaty poszły w ruch

0
495
węzeł autostradowy „Bochnia” z ulicą Krzeczowską
REKLAMA

17 grudnia na terenach, po których przebiegał będzie nowy odcinek drogi łączący węzeł autostradowy „Bochnia” z ulicą Krzeczowską dokonano symbolicznego wbicia łopaty, a raczej dwunastu łopat. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władzy rządowej i samorządowej oraz radnych powiatowych i wojewódzkich.

Etap I projektu przewiduje połączenie węzła autostradowego z ulicą Krzeczowską. Powstanie 1,8 kilometra nowej drogi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Wybudowane zostaną także trzy skrzyżowania, w tym rondo na wlocie do wspomnianej ulicy Krzeczowskiej.
Pierwsza część łącznika ma być gotowa do lipca 2021 roku, a wartość tego przedsięwzięcia to blisko 36 mln zł. Przetarg wygrała i zadanie realizuje firma Strabag Infrastruktura Południe.
W symbolicznym wbiciu łopaty uczestniczyli między innymi: Marta Maj – dyrektorka Zarządu Dróg Wojewódzkich, Robert Górecki – zastępca dyrektora ds. inwestycji ZDW, Tomasz Tomala – szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury, wicemarszałek Łukasz Smółka, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, bocheński poseł Stanisław Bukowiec i również pochodzący z Bochni Piotr Dziurdzia – radny sejmiku wojewódzkiego.

REKLAMA

– Przez kilkanaście lat czyniono starania i zabiegi, aby w końcu wykonać drogę, która ma łączyć autostradę numer 4 z drogą krajową 94. Udało się to w tym roku. Dzisiaj szczęśliwie będziemy mogli tę inwestycję rozpocząć – stwierdził starosta Adam Korta. – Samo rozpoczęcie inwestycji to jeden element, natomiast jej przygotowanie to bardzo długi proces. Pamiętam, jak pierwsze rozmowy i działania były podejmowane za ówczesnego burmistrza miasta Wojciecha Cholewy, kiedy jeszcze nie została wybudowana autostrada, a już zaczęto mówić o bocheńskim łączniku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o