Blisko 400 osób w kwarantannie

2
18285
Borzęcin - Blisko 400 osób w kwarantannie
REKLAMA

Jak doszło do tego, że w Borzęcinie Górnym zamknięto przedszkole, 362 osoby znalazły się w przymusowej kwarantannie, a 11 chorych przebywa w izolacji? Wielu mieszkańców nie ma wątpliwości, że za sprawą stoi nieodpowiedzialność pracownicy urzędu gminy, która wiedząc, że siostrzenica jest zakażona koronawirusem pozwoliła, aby dziewczyna opiekowała się jej dziećmi – wychowankami przedszkola.

Ludzie są zdenerwowani i sfrustrowani, nie mogą pracować i zarabiać, boją się także dalszych konsekwencji, głównie tego, że liczba chorych znacznie wzrośnie, co może wiązać się z koniecznością kolejnej kwarantanny. Obawiają się o zdrowie, a nawet życie osób starszych. Co ciekawe, dopiero interwencja rodziców przedszkolaków w sanepidzie sprawiła, że zostały podjęte kroki zaradcze, mające zapobiec kontaktom między zdrowymi i chorymi mieszkańcami Borzęcina.
– Kilka tygodni temu w borzęcińskim kościele odbywały się wyślubiny siostry zakonnej. Na uroczystość oraz przyjęcie, które odbywało się w jednym z brzeskich lokali zaproszony został ksiądz misjonarz. Był zakażony koronawirusem, od niego zaraził się nasz proboszcz, w kwarantannie przebywało wówczas kilka osób, między innymi pracownicy urzędu gminy. Izolacja szybko się skończyła, ale ludzie widzieli, co się we wsi dzieje. Jedna z sióstr misjonarza ma dwoje dzieci, kobieta doskonale wiedziała, że chora jest jej siostrzenica, a mimo to pozwalała jej bawić się z chłopcami, których potem zaprowadzała do przedszkola. Ta pani jest zatrudniona w urzędzie gminy, powinna więc wykazać się zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością, tymczasem narażała zdrowie blisko setki dzieci w przedszkolu, także ich rodziców i pracowników placówki. O tym, że chora spotyka się z wychowankami przedszkola sanepid dowiedział się dopiero od zaniepokojonych rodziców, którzy to widzieli – mówi jedna z mieszkanek Borzęcina.

REKLAMA

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI
lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA

2
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Urszula

Co to za głupol z tej baby ?

IKKEBOY

WOJT Borzecina obroni ta idiotka A prawda jest taka że powinna dostać najwyższy mandat z sanepidu bo narazie życie wielu ludzi !!!