Bo to byli przebierańcy…

0
377
REKLAMA

Intensywne, kilkumiesięczne śledztwo prowadzone przez brzeskich mundurowych z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doprowadziło do zatrzymania oszusta, który od mieszkanki Brzeska wyłudził 40 tysięcy złotych. Przestępcą okazał się 56-leni mieszkaniec województwa opolskiego, jego pomocnikiem – podającym się za policjanta – był 42-letni kolega. Obydwu zatrzymanym grozi więzienie, sprawa jest rozwojowa, brzescy policjanci badają, czy mieszkańcy województwa opolskiego nie mają na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.
– W połowie października ubiegłego roku 61-letnia mieszkanka Brzeska podała oszustowi dane umożliwiając mu dostęp do bankowego konta, na którym miała ponad 100 tysięcy złotych. Na szczęście kobieta szybko się zreflektowała i zawiadomiła mundurowych, ich natychmiastowa reakcja sprawiła, że udało się zablokować przelew części pieniędzy – relacjonuje rzecznik brzeskiej policji, Ewelina Buda.

REKLAMA

Mieszkańcy powiatu brzeskiego wielokrotnie byli ofiarami rzekomych „policjantów”, którzy informowali o grasujących oszustach wyłudzających oszczędności. – Scenariusz jest zawsze niemal identyczny. Podający się za mundurowych oszuści twierdzą, że chcą pomóc i uratować oszczędności, wystarczy przelać je na nowe konto, a im podać dane. Niestety, wiele osób, w większości starszych i samotnie mieszkających, daje się zwabić w pułapkę, przez co tracą duże pieniądze. Złodzieje przelewają je na swoje konta, które bardzo szybko są likwidowane – dodaje Ewelina Buda.

Policjanci organizują spotkania z seniorami, szkolą ich i tłumaczą, że żaden mundurowy nigdy od nikogo nie żąda pieniędzy, ani dostępu do bankowych kont. Apelują także do rodzin osób starszych i samotnych, aby zwracały uwagę, czy ich krewni nie wykonują nieuzasadnionych przelewów. Mimo wszystko, informacje o oszustwach nie docierają do wszystkich zainteresowanych i w dalszym ciągu niektórzy padają ich ofiarą. Brzeskim niechlubnym rekordzistą był staruszek, który przekazał blisko 100 tysięcy złotych na rzekomą akcję prowadzoną przez CBŚP, pieniędzy nie odzyskał.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o