Gmina Borzęcin: Zabłysnęła na międzynarodowej arenie

0
146
Julia Styrna
REKLAMA

Julia Styrna z Przyborowa, w gminie Borzęcin, wywalczyła trzecie miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Odin Online 2021, w kategorii keyboards. Festiwal organizowany jest w estońskim Tallinie, w tym roku z powodu panującej pandemii odbył się w formie zdalnej. Julia jest uczennicą szóstej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Tarnowie.

– Do konkursu przygotowywałam się kilka miesięcy, był to czas intensywnej pracy, musiałam opracować i nagrać program konkursowy. Po raz pierwszy brałam udział w konkursie tej rangi i jestem niezwykle szczęśliwa, że udało mi się uzyskać tak dobre oceny jurorów – mówi Julia.

REKLAMA

Opiekunką utalentowanej klawesynistki jest prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka, która wysoko ocenia umiejętności Julii. – Pracuję z nią już od pięciu lat. Julia wykazuje się nie tylko dużą muzykalnością, wrażliwością, dobrą techniką, świetnym słuchem, ale przede wszystkim osobowością artystyczną i pracowitością, choć nie można także zapomnieć o jej ambicji i odwadze. Jest bardzo młoda, ale już można u niej zauważyć cechy potrzebne do uprawiania zawodu artysty muzyka. Pracując z nią mogłam się przekonać, jakie czyni postępy, w krótkim czasie potrafi realizować postawione przed nią trudne zadania.

To nie pierwszy sukces młodej muzyczki, wcześniej dwukrotnie była zdobywczynią trzeciego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Klawesynowym im. Wandy Landowskiej w Gdańsku. W 2017 roku wygrała ogólnopolski konkurs klawesynowy w Krakowie, w konkursie w Tarnowskich Górach zdobyła wyróżnienie.
Julia Styrna kilkukrotnie brała udział w cyklu koncertów „Muzyki polskiej” w Tarnowie oraz w koncercie „Muzyki dawnej” w Brzesku, gdzie zaprezentowała nie tylko umiejętności w grze na instrumencie, ale także wokalne.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments