Koniec z fałszywymi informacjami o szpitalu

0
264
szpital-brzesko

Wiele nieprawdziwych informacji i szkalujących placówkę wpisów ukazało się ostatnio na fecebookowym profilu brzeskiej lecznicy. A ostatnich dni i wydarzeń nie można zaliczyć do najszczęśliwszych w historii szpitala. Dziesiątki pracowników (w momencie, gdy oddawaliśmy materiał do druku było ich 125) znajdują się w kwarantannie, są także wśród nich osoby chore, chociaż na razie nie wiadomo, jakiej dokładnie grupy to dotyczy.

Tymczasem użytkownicy społecznościowego portalu podawali wiele błędnych i kłamliwych informacji. Aby temu zapobiec, dyrektor placówki Adam Smołucha wydał komunikat, w którym zawiadamia o powołaniu rzecznika prasowego, będącego jedyną osobą władną do udzielania informacji na temat sytuacji w szpitalu. Jeśli chodzi zaś o fejkowe wpisy na Facebooku, będą one usuwane.
Niepokój mieszkańców Brzeska i okolic zaczął eskalować, gdy pojawiła się wiadomość o zakażeniu jednego z pacjentów oddziału chirurgii, działalność oddziału została zawieszona. Dwa dni później to samo stało się z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii i bloku operacyjnego, potem przyszła kolej na rehabilitację z pododdziałem neurologii i ośrodek zdrowia w Jadownikach. W następnej kolejności zawieszono pracę oddziału ginekologiczno-położniczego. Nadeszło także wiele nieprawdziwych informacji dotyczących liczby zakażonych pracowników szpitala i znajdujących się w nim pacjentów. – W zaistniałej sytuacji epidemiologicznej priorytetem szpitala nie jest przygotowywanie sprostowań do nieprawdziwych informacji podawanych w mediach przez osoby postronne i nieuprawnione, czy wdawanie się w niepotrzebne polemiki, dlatego wszelkie komentarze przejawiające agresję, hejt oraz podające nieprawdziwe informacje będą z oficjalnej strony szpitala usuwane, a ich autorzy blokowani – wyjaśnia w komunikacie dyrektor szpitala Adam Smołucha.
Konto SP ZOZ w Brzesku na portalu społecznościowym ma charakter informacyjny i komunikaty na nim zamieszczane przez dyrekcję szpitala mają na celu jak najszybsze przekazywanie ważnych wiadomości pacjentom oraz mieszkańcom powiatu. – Proszę o zrozumienie, że w tym szczególnym, bardzo trudnym również dla naszego szpitala czasie epidemii, celem podejmowanych przez nas działań jest przede wszystkim ochrona przed zakażeniem pracowników i pacjentów oraz utrzymanie funkcjonowania szpitala. Decyzje wynikające z aktualnej sytuacji epidemiologicznej podejmowane są w oparciu o wytyczne i zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody małopolskiego. Jesteśmy w stałym kontakcie z powiatowym inspektorem sanitarnym i starostwem powiatowym w Brzesku i wszystkie postanowienia, z uwzględnieniem specyfiki uwarunkowań infrastrukturalno-organizacyjnych naszego szpitala uzgadniane są z tymi organami. Niemniej jednak, z przykrością obserwujemy, iż w przestrzeni publicznej pojawiają się nieprawdziwe, zmanipulowane i krzywdzące dla szpitala informacje, powielane również przez część pracowników i ich rodziny, co dodatkowo wzbudza niepokój i podważa zaufanie społeczne do szpitala jako instytucji, która chroni i ratuje zdrowie mieszkańców – pisze w swoim komunikacie dyrektor Smołucha.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o