KPP w Brzesku zatrzymała seryjnego włamywacza

1
163
Tarnowska Policja - Policja tarnowska
REKLAMA

Między październikiem a listopadem, na terenie powiatu brzeskiego doszło do licznych włamań i kradzieży. Mężczyzna odpowiedzialny za te przestępstwa został zatrzymany i usłyszał 14 zarzutów.

Śledczym z KMP w Brzesku udało się ustalić, że część włamań i kradzieży mogło zostać dokonanych przez tą samą osobę. Włamywaczem okazał się 28-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego, który był już wielokrotnie karany.

REKLAMA

Był koniec października tego roku, kiedy młody mężczyzna przejechał obok posesji i zauważył stojący przed ogrodzeniem samochód. Auta nikt nie pilnował, więc postanowił  włamać się przez bagażnik i ukraść pilarkę spalinową, która leżała w środku. Po kilku dniach mężczyzna włamał się na teren prywatnej posesji i ukradł kolejną pilarkę spalinową oraz zestaw kluczy naprawczych. Początkiem listopada włamywacz znów uderzył. Tym razem na cel obrał sobie samochód zaparkowany pod domem. Zabrał z niego portfel z całą zawartością. Po udanej akcji kilka razy użył skradzionej karty płatniczej.

Na szczęście udało się zatrzymać włamywacza, zaś prokurator postanowił zastosować dozór policyjny. Teraz grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ mężczyznach działał w warunkach recydywy.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Joe

Jak się drugi raz nie nauczył, że się nie kradnie, to ujebać palce i po problemie.