REKLAMA

Stary i niefunkcjonalny budynek dworca PKP w Sterkowcu został wyburzony, w jego miejsce już wiosną przyszłego roku stanie supernowoczesny obiekt, w którym zostaną zastosowane najnowocześniejsze budowlane rozwiązania, a pasażerowie będą mogli liczyć na komfortową obsługę.

Z dworca w Sterkowcu korzysta dziennie nawet pół tysiąca pasażerów z kilku miejscowości z gmin Brzesko, Dębno i Borzęcin. Stary dworzec wybudowany został na początku lat 80. ubiegłego wieku, a od długiego już czasu nie spełniał swoich warunków.
Nowy dworzec, jak podają Polskie Koleje Państwowe, będzie miał współczesną i nowoczesną formę architektoniczną, składać się będzie z dwóch części połączonych wiatą. Pierwsza z nich to część dworcowa, w której będą mieścić się ogrzewana i klimatyzowana poczekalnia oraz toalety, w drugiej będzie niewielki lokal komercyjny. Pod wiatą przewidziano miejsce na rowerowe stojaki i stację naprawy jednośladów. Cechą charakterystyczną dworca będzie wieża zegarowa.

REKLAMA

Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dla niewidzących i niedowidzących zaprojektowano ścieżki prowadzące, oznaczenia w alfabecie Braille’a, kontrastowe zestawienie kolorystyki wnętrz dworca, a także tablice dotykowe z planem obiektu. Dużym ułatwieniem dla wszystkich podróżnych będą również elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów oraz system informacji głosowej.
Obiekt wyposażony zostanie w panele fotowoltaiczne oraz system nadzorujący prace instalacji i urządzeń w celu optymalizacji zużycia mediów. Na dworcu będzie zainstalowane energooszczędne oświetlenie wraz z automatyką, w celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Koszt budowy wyniesie blisko 4,7 miliona złotych. Podobny dworcowy budynek powstanie w Biadolinach Szlacheckich, w gminie Dębno.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
sterkowiec.pl

Warto podać źródło – sterkowiec.pl