W Brzesku stawiają na ochronę środowiska

2
111
Punktr elektroodpadów - Brzesko
fot. Urząd Miejski w Brzesku
REKLAMA

W mieście nad Uszwicą pojawił się kolejny Punkt Elektroodpadów, w którym w sposób ekologiczny pozbyć możemy się żarówek, płyt kompaktowych, tonerów, ładowarek i innych tego typu przedmiotów.

REKLAMA

W Brzesku pojawił się kolejny Punkt Elektroodpadów. Nowe urządzenie zostało zamontowane przy parku rekreacyjnym położonym pomiędzy osiedlami Jagiełły i Ogrodowa. Z podobnego urządzenia ustawionego na placu Żwirki i Wigury, od strony ul. Głowackiego, mieszkańcy mogą korzystać od kilku miesięcy.
Brzeski magistrat przypomina, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to niebezpieczne odpady, których niewłaściwa utylizacja może przyczynić się do zanieczyszczenia środowiska. – Zwracamy się do mieszkańców naszej gminy o właściwe postępowanie z tymi odpadami, wrzucanie ich do w/w urządzeń lub dostarczanie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, który znajduje się przy ul. Przemysłowej 11 w Brzesku – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Brzeska.
Dodajmy, że w trosce o środowisko naturalne, zużyte baterie zbierane są we wszystkich szkołach i przedszkolach w gminie Brzesko.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Marcin

Kontener na Żwirki od dawna jest przepełniony i nikt tych odpadów nie zabiera.

Mieszkaniec

Fajnie że jest a szkoda że otwór nr elektronikę jest tak mały że tablet się nie zmieści a baterie się wiecznie wysypują bo widocznie to był tylko chwyt marketingowy o którym już włodarze nie pamiętają żeby go opróżnić i oczywiście brak jakiego kolejek kontaktu na pojemniku do osoby odpowiedzialnej za utrzymanie