Dąbrowa Tarnowska. Czy radny Andrzej Pabian straci mandat?

0
188
radny Andrzej Pabian straci mandat
Fot. dabrowatar.pl
REKLAMA

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej głosowano nad uchwałą dotyczącą wygaśnięcia mandatu radnego Andrzeja Pabiana. Narusza on, zdaniem wnioskodawców, zakaz łączenia mandatu z prowadzeniem działalności gospodarczej – jest dostawcą artykułów spożywczych do jednego z samorządowych przedszkoli. Większość radnych stanęła jednak w obronie kolegi z RM. Burmistrz Dąbrowy Krzysztof Kaczmarski zapowiada, że informację w tej sprawie wraz z objaśnieniami wyśle do nadzoru prawnego wojewody.

REKLAMA

– Radny Andrzej Pabian od początku obecnej kadencji rady miejskiej prowadzi działalność z wykorzystaniem mienia gminnego, dostarcza artykuły żywnościowe do przedszkola w Nieczajnie Górnej. Już we wrześniu 2018 roku podpisał z dyrekcją placówki umowę. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem, w czasie kontroli dokonywanej w placówce przez pracowników urzędu miejskiego – wyjaśnia burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Płacą rodzice, nie gmina?

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments