Dąbrowa Tarnowska. Dezynfekują wiaty przystankowe

0
133
Fot. UM Dąbrowa Tarnowska

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego na zlecenie dąbrowskiego magistratu czyszczą i dezynfekują kilkanaście wiat przystankowych w całej gminie. Urzędnicy zapowiadają, że prace prowadzone będą także nocami, a akcja co kilka dni będzie powtarzana. Koszt jednorazowej dezynfekcji wynosi blisko tysiąc złotych, pieniądze na ten cel pochodzą z miejskiej kasy.

– W okolicach przystanków, z których odjeżdżają autobusy i busy gromadzą się mieszkańcy z wielu miejscowości, przy niektórych, szczególnie w godzinach szczytu jest bardzo wielu podróżnych. Dlatego konieczna jest dezynfekcja przystanków, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w sytuacji pandemii koronawirusa – mówi Stanisław Ryczek, sekretarz gminy.
Wiaty są dokładnie myte, a później spryskiwane środkiem do dezynfekcji. – Jest to płyn całkowicie bezpieczny dla ludzi, używa się go między innymi do dezynfekcji w medycznych placówkach. Środek działa natomiast zabójczo na bakterie, grzyby i pleśnie, jest także wirusobójczy – dodaje sekretarz Ryczek.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o