Dąbrowa Tarnowska. Sumowanie burmistrza

0
67
REKLAMA

Burmistrza najbardziej cieszy to, że po latach oczekiwań mieszkańcy doczekali się rewitalizacji osiedla Westerplatte. -Mogliśmy rewitalizować rynek, ale stwierdziliśmy, że bardziej pożądaną inwestycją będzie budowa dróg, chodników, placów zabaw i boisk na osiedlu, na którym mieszka blisko cztery tysiące osób – mówi burmistrz Stanisław Początek.
Spośród innych znaczących inwestycji, jakie oddane zostały do użytku w ubiegłym roku, wymienić trzeba pełnowymiarową halę sportową czy wykonanie ogrzewania basenu przy pomocy solarów, burmistrz chwali się, że nie brakuje miejsc w przedszkolach, a oświata stoi na bardzo wysokim poziomie. To, co nie daje jednak radnym i burmistrzowi spokoju, to dość wysokie bezrobocie. W samej Dąbrowie bez pracy jest kilka tysięcy osób, bezrobocie ma jeden z najwyższych wskaźników w Małopolsce. – Wysokie bezrobocie powoduje m.in. wyższe wydatki na opiekę społeczną, w 2011 roku na pomoc dla ubogich gmina wydała dziewięć milionów złotych – wylicza burmistrz. – Już od lat stwarzamy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. Uzbroiliśmy 30 hektarowy kompleks gruntów w Morzychnie, opracowany został także plan zagospodarowania tych terenów i czekamy na inwestorów. Gdyby w Dąbrowie powstał zakład produkcyjny, który dałby kilkaset miejsc pracy, problem bezrobocia nie byłby aż tak dotkliwy.
Wspólnie z gminą Żabno i we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, samorządowcy z Dąbrowy czynią starania o przyznanie gruntom w Morzychnie statusu specjalnej strefy ekonomicznej, aby firmy, które się tam zainstalują, zwolnione były z płacenia podatku dochodowego. Gmina ze swej strony obiecuje, że przez pięć lat nie będzie pobierać podatku gruntowego, zwolni także przedsiębiorców od podatku od nieruchomości. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o