REKLAMA

Trwają prace przy budowie nowego mostu na Wiśle. Inwestycja zastąpi przeprawę promową, która obecnie łączy Borusową z Nowym Korczynem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, po nowym obiekcie przejedziemy jeszcze w tym roku.

Przeprawa w Borusowej powstaje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 973. Ma mieć 677 metrów długości, jezdnię o szerokości siedmiu metrów i dwa pasy ruchu. Wzdłuż mostu powstaną chodniki i ścieżka rowerowa.
– Inwestycja związana z budową mostu w Borusowej, który połączy województwo małopolskie z województwem świętokrzyskim rozpoczęła się wiosną 2019 roku i aktualnie zmierza już do końca. Planujemy, że finał prac nastąpi w listopadzie, a przed końcem roku otrzymamy wszelkie niezbędne pozwolenia na użytkowanie, co pozwoli na oddanie całej inwestycji dla kierowców, pieszych i rowerzystów – mówi Dawid Gleń z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Nowy most pozwoli znacznie usprawnić ruch mieszkańców obu województw, a także pojazdów, kierujących się z południa Polski w stronę Buska Zdroju, Kielc i Warszawy.

REKLAMA

Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć obrazującej postęp prac przy nowej przeprawie.

Zdjęcia: Paweł Topolski, Dawid Drwal

 

Zobacz także materiał wideo poświęcony tej inwestycji, który znajduje się na naszym kanale youtube.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o