Pięć lat publicznego żłobka

0
369

Żłobek Publiczny w Radgoszczy funkcjonuje od pięciu lat. W tym jednym z najnowocześniejszych obiektów nie tylko w województwie małopolskim, ale i w kraju, uroczyście świętowano jubileusz placówki.

– Jestem dumny, że nasi najmłodsi mieszkańcy mogą spędzać pierwsze lata dzieciństwa w tak dobrze wyposażonym, kolorowym miejscu, dostosowanym do potrzeb dzieci. W powiecie dąbrowskim byliśmy pionierami, jeżeli chodzi o opiekę żłobkową – podkreśla Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz, który złożył podziękowania zarówno dla kadry żłobka, jak i wszystkich osób zaangażowanych w budowę obiektu.
Dyrektor żłobka Iwona Osak przytoczyła statystyki. W ciągu kilku lat liczba podopiecznych wzrosła znacząco – z kilkunastu do 60 dzieci, a bywały lata, w których opieką otoczono ponad 70 wychowanków. – Jesteśmy wielką rodziną, którą łączą dzieci. Pięciolatek jest poważnym młodym człowiekiem, z niejednymi zapisami na kartach życia. Nasz żłobek też ma swoją historię i wspomnienia, które dziś przypomnimy – mówi Iwona Osak.
Pokaz multimedialny z pamiątkowymi zdjęciami poprzedziły występy artystyczne. Najpierw na scenie zaprezentowały się dzieci, udowadniając, że pomimo młodego wieku potrafią już wiele. Następnie rodzice i goście uroczystości podziwiali przedstawienie jasełkowe w wykonaniu pracowników żłobka.
Żłobek Publiczny w Radgoszczy powstał z funduszy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch”. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyróżnia całoroczny kryty plac zabaw.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o