Staruszek odnaleziony w województwie świętokrzyskim

0
326

Kilkudziesięciu policjantów i strażaków ochotników prowadziło poszukiwania 92-letniego mieszkańca gminy Bolesław. Staruszek odnaleziony został w sąsiednim województwie, był wychłodzony i zdezorientowany, trafił na szpitalną obserwację, ale jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– O zaginięciu staruszka poinformowali policjantów zaniepokojeni członkowie jego rodziny, twierdzili, że 92-latek wyjechał z domu samochodem i przez wiele godzin nie dał znaku życia. Ze względu na wiek mężczyzny oraz nocną porę natychmiast wszczęliśmy szeroko zakrojone poszukiwania, o pomoc poprosiliśmy strażaków ochotników z Bolesławia, Kanny i Pawłowa. Dodatkowo o zaginięciu poinformowaliśmy ościenne policyjne jednostki, także z województwa świętokrzyskiego – relacjonuje rzecznik dąbrowskiej policji, Ewelina Fiszbain.
Policjanci i strażacy idąc tyralierą przeczesywali teren lasów i pól, szukali 92-latka oraz auta, którym wyjechał z domu. – Kiedy następnego dnia otrzymaliśmy wiadomość od pracowników jednostki w Busku-Zdroju, że w Niegosławicach, koło Pacanowa stoi samochód zaginionego mężczyzny, tam przenieśliśmy poszukiwania. Po około dwóch godzinach mundurowi natknęli się na staruszka, znaleźli go leżącego w polu, był oszołomiony i wychłodzony, i nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób znalazł się w tej miejscowości. Trafił pod opiekę lekarzy, jego życiu i zdrowiu nic nie grozi – dodaje Ewelina Fiszbain.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o