Mundurowi z Komisariatu Policji w Szczucinie interweniowali w jednej z miejscowości na terenie powiatu dąbrowskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 60-letni mężczyzna miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków rodziny, a także grozić jednej z nich pozbawieniem życia.
Mundurowi natychmiast zatrzymali agresora i wszczęli procedurę „Niebieskiej Karty”. – Wobec mężczyzny wydano także nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna może posiadać broń palną. Na terenie posesji, w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili broń palną oraz 129 sztuk amunicji – informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.
Prokuratura wobec mężczyzny zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi na okres trzech miesięcy.

![Średniowieczne klimaty na Górze św. Marcina [ZDJĘCIA] Zamkomania 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zamkomania-2026-9-218x150.jpg)











![Weekend pełen smaku. Tak tarnowianie bawili się na Gastromajówce [ZDJĘCIA]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/Gastromajowka-14-218x150.jpg)









