Tragedia w kościele w Borusowej. Siedem osób poszkodowanych

0
3042
Tragedia w kościele w Borusowej
Fot. OSP KSRG Hubenice-Kozłów
REKLAMA

Siedem osób podtruło się tlenkiem węgla w kościele w Borusowej – poinformował oficer prasowy komendy powiatowej straży pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej kpt. Daniel Misiaszek.

Do masowego zatrucia czadem doszło w sobotę 13 lutego. Przyczyną zatrucia było zadymienie spowodowane przez piec na paliwo stałe znajdujący się w kotłowni kościoła. Na miejsce skierowane zostały trzy zastępy strażaków z PSP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ochotnicy ze wszystkich jednostek w gminie Gręboszów, a także ze Szczucina. Na miejscu pracowały cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja. Poszkodowane zostało siedem osób przebywających w tym czasie w świątyni, z czego trzy przewieziono do szpitala, a czterem udzielono pomocy na miejscu.

REKLAMA

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że poszkodowani to dwaj mieszkańcy, którzy rozpalali piec na paliwo stałe przy kościele, aby ogrzać świątynię oraz proboszcz parafii w Borusowej. Tlenkiem podtruły się także cztery inne osoby, które próbowały ratować nieprzytomnych mężczyzn z kotłowni, ale w ich przypadku nie było potrzeby hospitalizacji. Pomoc otrzymali na miejscu. Oficjalną przyczynę zaczadzenia ustalić mają biegli i policyjne dochodzenie.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments