Zmarł ks. Józef Poremba, proboszcz Dąbrowy Tarnowskiej

0
544
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Zmarł ks. Prałat Józef Poremba. Był emerytowanym proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Zmarł w wieku 82 lat. Pogrzeb odbędzie się w środę.

Ks. Poremba przez 28 lat służył jako proboszcz parafii w Dąbrowie Tarnowskiej. Urząd ten pełnił do 2008 roku, po czym pozostał w parafii jako rezydent. Był również dziekanem dekanatu Dąbrowa Tarnowska. Poprzez jego inicjatywę powstała w Dąbrowie Tarnowskiej m.in. ochronka, hospicjum, Parafialny Ośrodek Sportu i Rekreacji, kaplice w Oleśnicy i Brniku.

REKLAMA

Dzięki swojej pracy, Stolica Apostolska wyniosła go do godności Prałata Honorowego Jego Świątobliwości. W 2008 roku przeszedł na emeryturę. Pomimo tego aktywnie prowadził posługę duszpasterską w swojej parafii.

We wtorek 24 listopada o godzinie 15 do kościoła parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej, zostanie wprowadzone ciało księdza. Godzinę później zostanie odprawiona msza w intencji księdza Poremby, którą poprowadzi biskup tarnowski Andrzej Jeż. Ciało będzie wystawione do godz. 20, tak aby każdy parafianin mógł pożegnać się z prałatem.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments