Andrzej Duda honorowym obywatelem miasta

0
495
Duda
REKLAMA

Prezydent RP Andrzej Duda odebrał honorowe obywatelstwo miasta i gminy Zakliczyn. Tytuł jednogłośnie przyznała mu rada miejska. Prezydent podczas oficjalnego wystąpienia mówił o swoich związkach z podtarnowskim miasteczkiem, a także podziękował za przyznany mu tytuł.
Uroczyste wręczenie tytułu honorowego obywatela dla Andrzeja Dudy odbyło się w sali Spytka Jordana zakliczyńskiego ratusza podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Tytuł, jak można było przeczytać w uzasadnieniu, został nadany prezydentowi za „szczególne dokonania w rozwoju małych ojczyzn, zwiększaniu roli Polski na arenie międzynarodowej oraz wspieranie lokalnych inicjatyw i wydarzeń realizowanych w gminie Zakliczyn”. Przypomniano również o wizycie, którą Andrzej Duda złożył w Zakliczynie 4 listopada 2018 roku, a także o jego zaangażowaniu w projekt patriotyczny „Z Zakliczyna do Łowczówka”, realizowany z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
– Jestem ogromnie wdzięczny za ten gest ze strony mieszkańców Zakliczyna. Zakliczyn jest dla mnie osobiście miejscem szczególnym. Przyjmuję ten tytuł jako gest przyjęcia mnie do wspólnoty, jako gest pokazania przez mieszkańców, że jestem częścią wielkiej społeczności tej gminy i to jest dla mnie bardzo piękne – mówił podczas oficjalnego przemówienia prezydent RP, który dodał, że z podtarnowskim miasteczkiem łączą go dwie historie. – Jedna jest związana z moim dziadkiem, który pierwszy przywiózł mnie do Zakliczyna. Druga część osobista to znacznie bardziej współczesne wspomnienie, gdy mieszkały tutaj dwie moje koleżanki z liceum, które odwiedziłem w wakacje. Miło wspominam tamten okres.
Po zakończeniu nadzwyczajnej sesji rady miejskiej Andrzej Duda udał się na zakliczyński rynek, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Prezydent ściskał dłonie, pozował do zdjęć, a nawet rozdawał autografy.
Andrzej Duda jest czternastym w historii honorowym obywatelem miasta i gminy Zakliczyn. Wyróżnienie przyznawane jest od 1999 roku. Jako pierwszy otrzymał je św. Jan Paweł II, a na liście znajdują się również takie postaci jak: Krzysztof Penderecki, Marek Gołąb czy Wiesław Woda.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o