Będą sprzedawać na nowym targu

0
172
Nowe targowisko w Wojniczu
REKLAMA

W centrum Wojnicza otwarto odnowiony plac targowy. W miejsce starych i zniszczonych straganów pojawiły się nowe stoiska. Z placu targowego mają korzystać nie tylko sprzedawcy, ale również rolnicy, przedsiębiorcy i twórcy ludowi. Koszt przedsięwzięcia to ponad 357 tys. zł.

REKLAMA

Realizacja inwestycji zakładała demontaż istniejących straganów oraz wymianę nawierzchni utwardzonej. Nowa nawierzchnia, która powstała na odwodnionym placu, wykonana została z kostki betonowej oraz częściowo z kostki granitowej. Na tak przygotowanej nawierzchni usytuowano trzy zadaszone wiaty. W północnej części placu umiejscowiono ławki, kosz oraz poidełko wody pitnej.
– Cieszymy się z wykonanej inwestycji, ponieważ wcześniejszy plac targowy nie wpływał korzystnie na wizerunek Wojnicza. Stare stragany były w złym stanie, stoliki zardzewiałe… Teraz plac jest czysty i ładny, przez co zakupy można robić w dobrych warunkach – nie ukrywa zadowolenia burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk. – Na targu będzie można kupić świeży towar bezpośrednio od tych, którzy go wytwarzają. Targ czynny jest od poniedziałku do soboty, jednak nieoficjalnie dniem targowym w naszej gminie jest poniedziałek i to wtedy pojawia się najwięcej sprzedawców. Korzystanie ze stoisk będzie odpłatne. Przewidujemy jednak wiele atrakcji cenowych, jak chociażby wprowadzenie miesięcznych karnetów – dodaje burmistrz.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o