Chwila nieuwagi i… auto zawisło na barierkach

0
146
fot. KMP Tarnów
REKLAMA

Do nietypowej kolizji drogowej doszło w Piotrkowicach, w powiecie tarnowskim. 42-letni mieszkaniec województwa śląskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, wpadł w poślizg i jadąc bokiem wjechał tylną osią auta na barierki drogowe. Nikomu nic się nie stało, ale droga wojewódzka przez kilka godzin była częściowo zablokowana, do czasu usunięcia pojazdu.

REKLAMA

W godzinach rannych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie został powiadomiony o nietypowym zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 977 w Piotrkowicach. Jeden z kierowców, 42-letni mieszkaniec województwa śląskiego, zmierzał samochodem marki Rover w kierunku Tuchowa. Jednak będąc na zakręcie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, wpadł w poślizg i jadąc bokiem wjechał tylną osią auta na barierki drogowe. W tej niecodziennej kolizji nikomu nic się nie stało. Jednak droga wojewódzka przez kilka godzin była częściowo zablokowana. Utrudnienia trwały do godziny 9.15, do czasu usunięcia pojazdu.
– Ponieważ z każdym dniem zmieniają się na gorsze warunki atmosferyczne, apelujemy o zmniejszenie prędkości, zachowanie większej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz skupieniu uwagi na tym, co się dzieje na drodze, aby nie wykonywać niepotrzebnych, nagłych i gwałtownych manewrów – przestrzega Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej KMP.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o