Co się dzieje ze ściekami z myjni samochodowej w Skrzyszowie?

10
5659
Myjnia Skrzyszów
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Mieszkańcy podtarnowskiego Skrzyszowa alarmują o sposobie odprowadzania ścieków wytwarzanych w samoobsługowej myjni samochodowej zlokalizowanej w centrum miejscowości.

– Myjnia działa już od kilku lat. Jeżeli właściciel dopiero teraz występuje do Wodociągów o pozwolenie na odprowadzanie ścieków, to co działo się z nimi do tej pory? Taki obiekt wytwarza spore ilości substancji chemicznych. Martwimy się o nasze środowisko – alarmują mieszkańcy.

REKLAMA

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Tarnowskich Wodociągów. Okazuje się, że obiekt działa legalnie, a zgodnie z obowiązującymi przepisami po upływie określonego czasu właściciel myjni, w której mogą być wytwarzane niebezpieczne substancje, musi zwrócić się kolejny raz o zgodę na odprowadzanie do urządzeń kanalizacyjnych ścieków przemysłowych. – Tarnowskie Wodociągi 25 sierpnia 2016 r. wydały warunki przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, zgodnie z tymi warunkami został wykonany projekt budowlany. Wpięcie do istniejącej studni kanalizacyjnej myjni potwierdza protokół odbioru. Pierwszy wniosek o wyrażenie zgody na odprowadzanie ścieków przemysłowych zawierających substancje szczególnie szkodliwe dla środowiska wodnego wpłynął do spółki w styczniu 2017 r. Dla myjni zostało wydane pozwolenie wodnoprawne decyzją starosty tarnowskiego. Ścieki z myjni są odprowadzane do sieci kanalizacji rozdzielczej sanitarnej od 1 lipca 2018 r. – tłumaczą przedstawiciele Tarnowskich Wodociągów.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
10 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze