Dom Seniora i kontrowersyjna przeszłość jego założycieli

3
4050
Dom seniora w Gromniku
Dom seniora | Fot. Oficjalne materiały prasowe placówki
REKLAMA

W Gromniku powstał Dom Seniora. Placówka jeszcze nie działa, ale już wzbudziła wśród tamtejszych mieszkańców sporo emocji, głównie za sprawą powołanej na stanowisko dyrektorki domu Ewy Ć. To ta sama kobieta, która w ubiegłym roku wraz z dwoma innymi osobami została zatrzymana i aresztowana przez funkcjonariuszy wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie za wyłudzenie z Urzędu Miasta Tarnowa oświatowych dotacji. Kwota wyłudzeń była ogromna – sięgała prawie ośmiu milionów złotych, zamieszanym w tę sprawę grozi po osiem lat więzienia.

Dyrektor Ć., która werbowała do pracy w nowej placówce, skutecznie namówiła około 20 osób do podjęcia nauki w Prywatnej Szkole Policealnej „Medicus”, na jej działalność pobiera dotacje z tarnowskiego magistratu.
– W marcu zgłosiłam się do dyrektorki domu seniora w związku z przyjęciami do pracy. Pani Ewa zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, z pasją opowiadała o ośrodku, ostatecznie obiecała, że mnie zatrudni. Pod koniec rozmowy powiedziała, że prowadzi w Tarnowie prywatną szkołę medyczną i byłoby mile widziane, żebym się do niej zapisała. Tłumaczyła, że pracownicy domu seniora powinni mieć medyczne przygotowanie, umieć prawidłowo zajmować się osobami starszymi. Jakież było moje zdziwienie, gdy dodała, że na zajęcia wcale nie muszę chodzić, wystarczy, że będę podpisywać się na liście obecności – mówi anonimowo mieszkanka Gromnika.
Podobną propozycję „nie do odrzucenia” usłyszało wiele zainteresowanych pracą w ośrodku, nasi rozmówcy twierdzą, że skorzystało z niej około 20 osób. – Dyrektorka nie powiedziała tego wprost, ale jasno dała do zrozumienia, że warunkiem koniecznym przyjęcia do pracy jest wpisanie się na listę studentów w jej prywatnej szkole. Na tej pracy bardzo mi zależało, więc zadeklarowałam, że to zrobię. Po rozmowie zaczęłam szukać w internecie informacji o szkole „Medicus”, przy okazji wiele się dowiedziałam o samej dyrektorce i jej działalności. Boję się, że gdy ośrodek już zostanie otwarty i będę tam pracować, nie będę otrzymywać w porę pensji, tak jak było w przypadku zatrudnionych w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Tarnowie – mówi kolejna nasza rozmówczyni.

REKLAMA

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI
lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA

3
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
3 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Gromniczanka

Zanim napiszecie artykuł zapoznajcie się może z informacjami kto jest założycielem bo aż się dziwię że właściciele obiektu jeszcze nie oskarżyli was o naruszenie dóbr osobistych.

Grmomniczanin

Ponoć to zwykły burdel dla bogatych niemców pod płaszczykiem opieki nad starszyki ludźmi.