Dom w ogniu

0
224

W Buchcicach, w gminie Tuchów, doszło do pożaru drewnianego domu jednorodzinnego. Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny. Na szczęście trzyosobowa rodzina, która mieszkała w budynku, opuściła go jeszcze przed przybyciem pierwszych jednostek straży pożarnej.

Oczom strażaków, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia, ukazały się sporych rozmiarów płomienie, obejmujące poddasze domu. Ogień przedostał się na parter. Trzyosobowa rodzina, która zajmowała dom, opuściła go o własnych siłach tuż po wybuchu pożaru.
– Walka z ogniem trwała ponad 4 godziny. Strażacy musieli odciąć gaz i prąd w budynku. Niestety znaczna jego część spłonęła. Nie udało się uratować m.in. pomieszczenia kuchennego, korytarza oraz poddasza – tłumaczy rzecznik prasowy tarnowskiej PSP, Paweł Mazurek.
Początkowo wydawało się, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Ostatecznie strażacy nie zdecydowali się jednoznacznie wskazać przyczyny pojawienia się ognia, dlatego sprawę zbada policja. Straty oszacowano na 200 tys. zł.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o