Dwa pożary jednej nocy

0
134

Tarnowscy policjanci będą prowadzić dochodzenie w sprawie dwóch pożarów, do jakich doszło w Ładnej, w gminie Skrzyszów. Pierwszy z nich dotyczył drewnianej stodoły, natomiast drugi dobudowanego do niej murowanego budynku.

REKLAMA

Do pierwszego pożaru doszło w ubiegły wtorek, tuż przed godziną 18. Na miejsce wysłano osiem zastępów straży pożarnej. Gdy strażacy dojechali, okazało się, że ogniem objęta była drewniana stodoła, pożar zagrażał sąsiednim budynkom.
– W stodole gromadzone było siano, a także znajdowały się maszyny rolnicze – mówi rzecznik prasowy tarnowskiej PSP, Paweł Mazurek. – Pomimo ponad 4-godzinnej akcji gaśniczej nie udało się nam ocalić obiektu, który doszczętnie spłonął. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.
Tej samej nocy, jednak o godz. 4 nad ranem, strażacy zostali wezwani do kolejnego pożaru w tym samym miejscu! Płomienie objęły murowany budynek pokryty blachą, który był dobudowany do spalonej wcześniej stodoły.
– Działania gaśnicze zajęły nam nieco ponad godzinę. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku przyczyną pożaru było celowe podpalenie. Starty oszacowaliśmy na 30 tys. zł. Teraz sprawą zajmą się tarnowscy policjanci, którzy będą prowadzić dochodzenie – dodaje Paweł Mazurek.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o