Kolejny przypadek koronawirusa w tarnowskim magistracie

0
1166
Koronawirus Tarnów
fot. ShutterStock

Skarbnik Miasta Tarnowa, Sławomir Kolasiński otrzymał pozytywny wynik na koronawirusa. Został przebadany, ponieważ miał kontakt z wiceprezydentem Tadeuszem Kwiatkowskim, u którego wczoraj potwierdzono obecność Covid-19.

– Wiceprezydent Tarnowa, Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne – można przeczytać w komunikacie przesłanym przez Ireneusza Kutrzubę, rzecznika prasowego prezydenta Tarnowa. – W Urzędzie Miasta Tarnowa, we współpracy z tarnowskim sanepidem, natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne: stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w bliskiej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie, od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostały wymazy do testów. Z tej czwórki dodatni wynik na COVID-19 wyszedł po teście u Sławomira Kolasińskiego. Pozostałe trzy osoby z Urzędu Miasta Tarnowa, które były przebadane, mają wynik negatywny.

Z informacji przekazanych przez urzędników wynika, że skarbnik Miasta Tarnowa czuje się dobrze. Obecnie sanepid, wraz z urzędem miasta, ustalają listę osób, które w ostatnich dniach miały z nim bezpośredni kontakt.

W budynku urzędu przy ul. Mickiewicza 2 przywrócono zasady przyjmowania interesów z początków epidemii – jeżeli jest to możliwe należy odłożyć w czasie osobistą wizytę u urzędników, natomiast gdy sprawa musi być załatwiona już teraz, należy wcześniej umówić się telefonicznie. W pozostałych budynkach Urzędu Miasta Tarnowa przyjmowanie interesantów odbywa się normalnie.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o