Mają gdzie ćwiczyć

0
143
Nowa sala gimnastyczna w Rzepienniku Biskupim
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Biskupim w końcu będą mogli ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego w komfortowych warunkach. Do ich dyspozycji oddano nową salę gimnastyczną, której budowa pochłonęła blisko 4,3 mln zł.

REKLAMA

O nowej sali dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice marzyli od ponad 30 lat. Przez ten czas młodzież lekcje wf-u odbywała na… szkolnym korytarzu zaadaptowanym na potrzeby małej sali gimnastycznej. Dwa lata temu sprawy w swoje ręce postanowili wziąć radni z gminy Rzepiennik Strzyżewski, którzy w porozumieniu z tamtejszym wójtem zorganizowali akcję zbierania podpisów na budowę sali sportowej. W ciągu zaledwie czterech dni petycję podpisało ponad 800 osób! Akcja prowadzona wśród mieszkańców wsi miała przede wszystkim zwiększyć szansę na otrzymanie dofinansowania na przeprowadzenie inwestycji. Wszystko ułożyło się po myśli radnych i mieszkańców Rzepiennika Biskupiego, ponieważ ministerstwo sportu pokryło 70 proc. kosztów związanych z budową nowego obiektu.
– Bardzo cieszymy się, że udało nam się doprowadzić prace do szczęśliwego zakończenia. Z nowego obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie SP w Rzepienniku Biskupim, ale także wszyscy mieszkańcy naszej gminy – mówi Grzegorz Burkot, sekretarz Rzepiennika Strzyżewskiego. – W szkole uczy się około 110 uczniów. Mają do dyspozycji obiekt o wymiarach 28 na 15 metrów. Na nowej sali można zagrać nie tylko w siatkówkę, ale również w koszykówkę, piłkę nożną, ręczną czy mini siatkówkę.
Warto dodać, że otwarcie nowej sali gimnastycznej połączone było z uroczystością nadania szkole imienia. Od teraz placówka w Rzepienniku Biskupim nosi nazwę Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej Oddziału Regina II.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o