Młoda mieszkanka powiatu tarnowskiego walczy o życie

0
5247
Agatka zrzutka
Mała Agatka ciągle potrzebuje pomocy | fot. zrzutka.pl
REKLAMA

Do naszej redakcji zwrócili się bliscy małej Agatki, mieszkanki powiatu tarnowskiego. Proszą o pomoc dla dziewczynki, która od kilku miesięcy zmaga się z bardzo ciężkim nowotworem. Akcję wesprzeć może każda osoba, której los dziewczynki nie jest obojętny.

– Agatka urodziła się zdrowa i przez siedem miesięcy była dobrze rozwijającą się i pogodną dziewczynką. Nic nie wskazywało na to, że coś się może wydarzyć, że całe nasze szczęście w jednej chwili pęknie jak bańka mydlana. Od 4 października 2020 roku pojawiły się pierwsze niepokojące objawy. 12 października znaleźliśmy się w szpitalu w Tarnowie z podejrzeniem zapalenia opon mózgowych. Prawda była jednak o wiele bardziej bolesna. Badanie USG wykazało zaawansowane wodogłowie. Dzień później trafiliśmy do szpitala w Prokocimiu, gdzie potwierdzono wodogłowie i wykryto bardzo dużego guza (szyszyniak – pineoblastoma IV stopnia). Nasze serce zamarło, gdy usłyszeliśmy od specjalistów, że naszemu dziecku pozostało kilka godzin życia. Agatkę zawierzyliśmy Matce Bożej. Nasze dziecko nie tylko dożyło kolejnych dni, ale przeszło zaawansowane i trudne operacje. Niewątpliwie, jesteśmy świadkami cudu. Nasze dziecko ciągle żyje, ale potrzebuje kosztownego leczenia – mówią rodzice małej Agatki.

REKLAMA

Mała dziewczynka została poddana chemioterapii. Trwa jej rehabilitacja, która daje dobre efekty. Agatka jest już w stanie ruszać nóżkami i rączkami, jednak musi być pod stałą opieką fizjoterapeuty.

Każdy może pomóc odmienić los małej dziewczynki, wspierając finansowo jej leczenie. Wpłaty można dokonać za pośrednictwem popularnego serwisu zrzutka.pl, który jest dostępny pod poniższym adresem zrzutka.pl

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments