Mogą już korzystać z nowej ścieżki

0
303
tuchow-nowe-sciezki-rowerowe
Fot. Gmina Tuchów
REKLAMA

Niedaleko stadionu MKS Tuchovia, przy korycie rzeki Biała, powstała ścieżka rekreacyjna. Na tzw. Skałce zakończono właśnie prace związane z jej remontem. Inwestycja wraz z budową budynku klubowego na stadionie Tuchovii oraz remontem ul. Szpitalnej pochłonęła 6 mln zł.
Nowa trasa dla spacerowiczów oraz turystów liczy około kilometra. Ścieżka zaczyna się przy ul. Szpitalnej i kończy przy ul. Polnej. Mogą z niej korzystać piesi, ale również rowerzyści, miłośnicy rolek i deskorolek.

REKLAMA

– Główna alejka wyłożona jest kostką brukową. Wzdłuż trasy zamontowaliśmy latarnie, ławki i kosze na śmieci. Wszystko prezentuje się okazale – mówi Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa. – Prace na Skałce trwały ponad rok. Oprócz ścieżek dla osób szukających większych wrażeń przygotowaliśmy schody na ścianie. Dodatkowo jedna ze ścieżek prowadzi do brzegu rzeki Białej. Skałka była bardzo popularna wśród mieszkańców Tuchowa w latach 60. i 70. Niestety, później została zaniedbana i nikt nie korzystał z jej walorów. Cieszymy się, że mogliśmy przywrócić jej dawny blask.
Podczas spaceru można podziwiać bujną roślinność, która była nienaruszona przez dziesiątki lat oraz odpocząć na łonie natury. Władze Tuchowa wierzą, że ścieżka będzie cieszyła się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców gminy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o