Piękniejsza Świniogóra

0
959
Świniogóra
REKLAMA

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie rozpoczyna cykl prac, których celem jest ożywienie jednego z najpiękniejszych zakątków gminy, czyli Świniogóry. Inwestycja wpisuje się w szerszy projekt, którego celem jest zagospodarowanie części podtarnowskiej gminy poprzez stworzenie miejsca pełnego atrakcji, zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających turystów.

W ostatnich tygodniach grudnia rozpoczęły się pierwsze prace remontowe budynku szkoły podstawowej na Świniogórze, który wraz z terenem przyległym został przekazany Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotek przez radę gminy Skrzyszów. Pierwsze prace remontowe obejmują dach niższej części budynku. Wśród zaplanowanych zadań nie zabraknie wykonania nowej więźby dachowej, ocieplenia stropodachu wełną czy pokrycia blachą, a także wykończeń dekarskich oraz nowego systemu orynnowania. Łączny koszt zakupionych materiałów oraz wykonywanych prac, które mają potrwać do końca lutego, wyniesie blisko 65 tys. zł.

REKLAMA

– To pierwsze poważne prace w rejonie Świniogóry, z której chcemy uczynić obok zbiornika retencyjnego drugim centrum wypoczynku i rekreacji w naszej gminie. W wyremontowanym budynku będzie można przeprowadzać zajęcia i warsztaty dla osób w różnym wieku – mówi Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów. – W ciągu najbliższych 3‒4 lat chcemy wybudować na tym terenie wieżę widokową, tężnie, plac zabaw dla dzieci, a także trasy rowerowe i ścieżki do nordic-walking. Na wieżę widokową i tężnie w gminnym budżecie mamy zarezerwowane łącznie 300 tys. zł. Wkrótce będziemy starali się uzyskać dofinansowanie na realizację inwestycji, których łączny koszt powinien zmieścić się w kwocie miliona złotych. W dalszej perspektywie mamy zamiar wybudować także ministok narciarski, na którym dzieci uczyłyby się jeździć na nartach. Takie miejsca są potrzebne nie tylko w naszym regionie, ale przede wszystkim w gminie. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i za kilka lat wielu turystów będzie odwiedzać Świniogórę, by wypocząć i zrelaksować się po tygodniu ciężkiej pracy.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments