REKLAMA

Nad lewym brzegiem Dunajca w Ostrowie w gminie Wierzchosławice trwają prace przy rozbudowie ośrodka wypoczynkowego „Rybitwa”.

Popularny w czasach PRL-u ośrodek rekreacyjny „Rybitwa” nad brzegiem Dunajca w Ostrowie był jednym z najchętniej wybieranych miejsc wypoczynku w okolicach Tarnowa. Podupadający w ostatnich latach plac otrzyma wkrótce nowe życie. W ramach inwestycji wyremontowany został już budynek, w którym znajdzie się mała gastronomia. – Popularna ,,Rybitwa” będzie idealnym uzupełnieniem Velo Dunajec. Tysiące rowerzystów, którzy w ciągu roku korzystają z trasy rowerowej zyskają miejsce, w którym będą mogli się posilić i odpocząć. Inwestycja ta realizowana jest nie tylko z myślą o cyklistach. Planujemy w tym miejscu organizować różne wydarzenia dla naszych mieszkańców i gości. Dzięki uruchomieniu punktu małej gastronomii wypoczynek nad brzegiem Dunajca będzie jeszcze bardziej atrakcyjny – mówi Andrzej Mróz, wójt Gminy Wierzchosławice.

REKLAMA

Dodajmy, że całkowity koszt inwestycji przekracza 320 tys. zł. Docelowo korzystający z obiektu będą mieli do dyspozycji dwa boiska do piłki plażowej, boisko do koszykówki oraz siatkówki i tenisa. Dzieci będą mogły ćwiczyć umiejętności jazdy na rowerze w mini miasteczku rowerowym.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ukazującej zaawansowanie prac przy obiekcie na przełomie grudnia i stycznia.

Zdjęcia: autor

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o