W środę doszło do pożaru ściółki leśnej na terenie powiatu tarnowskiego. Ogień objął obszar szacowany na około 70 arów. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej.
Jak wynika z informacji przekazanych przez służby, pożar rozwijał się w suchym poszyciu, co sprzyjało szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia. Strażacy podali prądy wody i przystąpili do dogaszania zarzewi ognia oraz przeszukiwania terenu, by wykluczyć ponowne rozprzestrzenienie się płomieni.
Sytuacja została opanowana, a działania zakończono po dokładnym przelaniu pogorzeliska. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyny pożaru nie są na tym etapie znane.
Strażacy przypominają, że w okresie wiosennym, przy niskiej wilgotności i wyższych temperaturach, nawet niewielkie źródło ognia może doprowadzić do szybkiego rozwoju pożaru. Apelują o zachowanie ostrożności i niewypalanie traw.
![Dynamiczne zmiany w pogodzie. Wielobarwne niebo nad Tarnowem [ZDJĘCIA] Tęcza nad Górą św. Marcina](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/06/IMG_20260614_201446-218x150.jpg)

![Średniowieczne klimaty na Górze św. Marcina [ZDJĘCIA] Zamkomania 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zamkomania-2026-9-218x150.jpg)










![Weekend pełen smaku. Tak tarnowianie bawili się na Gastromajówce [ZDJĘCIA]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/Gastromajowka-14-218x150.jpg)



![Pożar w garażu podziemnym przy ul. Krupniczej. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej [ZDJĘCIA]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-07-at-20.37.24-218x150.jpeg)





