Prezydent na urodzinach Witosa

0
403
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

W Wierzchosławicach obchodzono 146. rocznicę urodzin Wincentego Witosa. Na uroczystościach pojawił się prezydent RP Andrzej Duda. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również byłej premier Beaty Szydło, unijnego komisarza PiS ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, a także ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Ardanowskiego.

REKLAMA

Niedzielna wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy była jego trzecią w ostatnim czasie w Wierzchosławicach. Wcześniej gościł w podtarnowskiej gminie w 2015 i 2018 roku.
Uroczystość związana z 146. urodzinami Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera i działacza ruchu ludowego, którą zorganizował NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” we współpracy z powiatem tarnowskim, rozpoczęła się od mszy w kościele parafialnym w Wierzchosławicach pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po eucharystii prezydent złożył kwiaty na grobie Wincentego Witosa na miejscowym cmentarzu, a następnie udał się do Centrum Kultury Wsi Polskiej, gdzie wziął udział w okolicznościowej konferencji naukowej.
Podczas swojego przemówienia prezydent stwierdził, że Wincenty Witos „był nie tylko człowiekiem, który pracował na roli, który wychował się na wsi, ale przede wszystkim był wielkim politykiem, był wielkim państwowcem, trzykrotnym premierem”. Andrzej Duda podkreślił również, że dla niego „Wierzchosławice są także symbolem znaczenia polskiej wsi i polskich chłopów, polskich rolników poprzez osobę Wincentego Witosa”.
W trakcie konferencji naukowej na scenie głos zabrali m.in. unijny komisarz PiS ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, a także minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ardanowski. Odczytano również listy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments