Przeprawa promowa połączy dwa brzegi Dunajca?

2
2623
Prom w Bobrownikach Małych
Prom w Bobrownikach mógłby usprawnić komunikację pieszych i rowerzystów.
REKLAMA

Wraz z otwarciem nowego mostu w Borusowej przeprawa promowa działająca w tym miejscu straciła rację bytu. Pomysł na jej wykorzystanie ma samorząd gminy Wierzchosławice.

Zamknięty most w Ostrowie coraz mocniej daje się we znaki okolicznym mieszkańcom. Konieczność korzystania z uciążliwych objazdów mocno nadszarpuje ich kieszenie: – Zamknięcie mostu na Dunajcu w Ostrowie to ogromny cios dla mieszkańców naszej gminy. Z dnia na dzień zamknięto wygodne połączenie z Tarnowem, pojawił się problem z dojazdem do szkół, pracy i innych instytucji działających w mieście. Również mieszkańcy Kępy Bogumiłowickiej zostali odcięci po drugiej stronie Dunajca od pozostałej części gminy. Jak powiedział mi kiedyś jeden z mieszkańców, z powodu objazdów rocznie płaci 1000 zł więcej za paliwo, aby mógł dojechać do pracy w Tarnowie – mówi Andrzej Mróz, wójt Gminy Wierzchosławice.

REKLAMA

Zamknięty most w Ostrowie to także spory problem dla osób, które do Tarnowa do pracy dojeżdżały rowerami. Zakaz korzystania z przeprawy odczuwają miłośnicy jednośladów, którzy korzystają z trasy rowerowej VeloDunajec. Pomysł na usprawnienie ruchu pieszych i cyklistów między gminą Wierzchosławice a Tarnowem i Żabnem ma Andrzej Mróz: – Z racji otwarcia nowego mostu na Wiśle w Borusowej rację bytu straciła przeprawa promowa w tym miejscu. Warto rozważyć, by przenieść ten prom i jednocześnie podnieść atrakcyjność turystyczną naszego regionu poprzez zlokalizowanie przeprawy na Dunajcu, połączyłaby ona Bobrowniki Małe z Bobrownikami Wielkimi. Takie rozwiązanie otworzy nową trasę turystyczną dla rowerzystów przemieszczających się VeloDunajec oraz ułatwi mieszkańcom gminy Żabno dostanie się na szlak rowerowy. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zostanie podjęta przez władze województwa – mówi wójt Wierzchosławic.

Więcej o problemach amatorów dwóch kółek, którzy z Tarnowa chcą dostać się do drogi rowerowej VeloDunajec w Wierzchosławicach można przeczytać w najbliższym wydaniu tygodnika TEMI. W gazecie dowiecie się także o planach rozbudowy „rowerowej autostrady” w kierunku południowym.

Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć ukazującej ostatnie prace rozbiórkowe mostu w Ostrowie.

Zdjęcia: Paweł Topolski, Dawid Drwal

 

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Mariusz

Super pomysł z tym Promem między Bobrownikami Małymi a Bobrownikami Wielkimi bardzo kibicuję temu pomysłowi.

Nadzieje

Dziękuję Panu Hudymie Radnemu i Wicestaroście, który wybrał Partię a nie mieszkańców dzięki którym “wylazł” na krzesło kariery politycznej i gdy przyszło “sprawdzam” postanowił pośrednio okradać swoich mieszkańców poprzez pozbawienie ich mostu w Ostrowie.
Mam nadzieje że zasada MIERNY , ale Wierny Partii już wkrótce sprowadzi go z powrotem do roli tokarza