Radny ze Skrzyszowa zatrzymany pod zarzutem podszywania się pod policjanta

3
4283
Fot. KMP w Lublinie
REKLAMA

Funkcjonariusze z komendy miejskiej w Lublinie zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który jest podejrzany o podszywanie się pod policjanta i oszukanie starszych ludzi na kwotę ponad 70 tys. zł. Z najnowszych informacji wynika, że zatrzymany mężczyzna jest radnym gminy Skrzyszów.

REKLAMA

2 lipca policjanci z komendy miejskiej w Lublinie otrzymali zgłoszenie o możliwości popełnienia oszustwa metodą „na fałszywego policjanta”. O ewentualnym przestępstwie, policjantów poinformował nieznany mężczyzna, który oświadczył, że otrzymał zlecenie odebrania i przewiezienia na teren województwa podkarpackiego dwóch przesyłek od starszych osób. W końcu na komendę zadzwonili sami poszkodowani, przedstawiając sytuację, że oszust poinformował ich o rzekomym wypadku spowodowanym przez bliską im osobę i zażądał przekazania pieniędzy oraz kosztowności wartych ponad 70 tys. zł w zamian za udzielenie pomocy członkowi ich rodziny. Staruszkowie uwierzyli w tę historię i oddali wszystkie posiadane przez siebie oszczędności.

Policjanci z Lublina postanowili więc w miejscowości Kolbuszowa zorganizować zasadzkę na oszusta. Udało im się zatrzymać mężczyznę, kiedy ten odbierał pieniądze przywiezione przez kierowcę, który wcześniej poinformował o „przedsięwzięciu” policję. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania 48-latka, odzyskując również wyłudzone pieniądze oraz biżuterię.

Zatrzymany mężczyzna to Tadeusz K. Jak ustalili dziennikarze TVN24, jest on radnym gminy Skrzyszów i miał startować w ostatnich wyborach samorządowych z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo według nieoficjalnych informacji jest też byłym pracownikiem służby więziennej. Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła 48-latkowi już dwa zarzuty dotyczące wyłudzenia. Trwa śledztwo, które ma ustalić, czy pokrzywdzonych przez działania mężczyzny nie było więcej. Za próbę oszustwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
3 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments