Rzepiennik Strzyżewski. Duży remont stadionu

0
131
Stadion w Rzepienniku Strzyżewskim
Stadion w Rzepienniku Strzyżewskim
REKLAMA

W Rzepienniku Strzyżewskim zakończył się remont stadionu, gdzie spotkania rozgrywa miejscowy zespół. W ramach inwestycji, która pochłonęła ponad 192 tys. zł, obiekt zyskał m.in. nowe ogrodzenie, piłkochwyty, a także oświetlenie.

Prace związane z przebudową stadionu rozpoczęły się na początku października. Podtarnowska gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w kwocie ponad 134 tys. zł. Inwestycja polegała m.in. na montażu nowego ogrodzenia wokół stadionu, dzięki któremu miejscowy klub będzie spełniał warunki związane z infrastrukturą w przypadku awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

REKLAMA

Oprócz tego po dwóch stronach boiska zainstalowano piłkochwyty, a obiekt wzbogacił się również o dwie nowe bramki oraz ławki rezerwowych. Najważniejszą inwestycją był z kolei montaż stadionowego oświetlenia o mocy 150 lx. Dzięki niemu zawodnicy KS Rzepiennik Strzyżewski nie tylko będą mogli odbywać treningi w godzinach wieczornych, ale również rozgrywać sparingi, a także spotkania ligowe, o ile zgodę na mecz w godzinach nocnych wyrażą rywale.

Oświetlenie na stadionie w Rzepienniku Strzyżewskim
Oświetlenie na stadionie w Rzepienniku Strzyżewskim

To nie pierwsze prace inwestycyjne dotyczące bazy sportowej w Rzepienniku Strzyżewskim. Niedawno budynek klubu przeszedł gruntowny remont, w ramach którego na jego zewnętrznej elewacji umieszczono herb klubu oraz nazwę, a na oknach pojawiły się logotypy sponsorów drużyny. Jeszcze większe zmiany nastąpiły we wnętrzu obiektu – oddano do użytku dwie nowoczesne szatnie, w których skład wchodzą boksy dla zawodników oraz łazienki wraz z toaletami i prysznicami. Drobne prace przeszedł również sam stadion, wzbogacił się m.in. o profesjonalną tablicę wyników.
Działacze KS Rzepiennik Strzyżewski zapowiadają, że to nie ostatnie inwestycje, jakie czekają klub. W planach jest budowa boiska treningowego w bliskim sąsiedztwie stadionu, a także zakup profesjonalnej trybuny, o której od dłuższego czasu marzą kibice klubu oraz mieszkańcy podtarnowskiej gminy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o