Siemiechów: Nauczanie zdalne do piątku

0
506
Fot. Canva
REKLAMA

Jak informowaliśmy wczoraj, blisko sto osób, wśród których znajdowali się: uczniowie, ich rodzice, grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji szkoły w Siemiechowie w gminie Gromnik, przebywało na kwarantannie w związku ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa w tamtejszej placówce. Testy na COVID-19 dały pozytywny wynik u dyrektora placówki, jednej z nauczycielek oraz jednego z pracowników administracji placówki. 

Szkoła podstawowa w Siemiechowie została zamknięta, a uczniowie od ubiegłego tygodnia odbywają zajęcia w formie zdalnej. Z ostatnich uzyskanych przez nas informacji wynika, że młodzież może wrócić do szkoły już w najbliższy poniedziałek, czyli 12 października.

REKLAMA

Jak mówi nam dyrektor placówki, Grzegorz Kieroński, wczoraj zakończyła się także kwarantanna, dla osób, które były nią objęte. – Kiedy wykryto koronawirusa u mnie i pracowników szkoły, po przeprowadzonej konsultacji z sanepidem oraz organem prowadzącym, podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć. Zawieszenie zostało w ostatnich dniach przedłużone do piątku (9.10.2020). Kwarantanna, którą byli objęci uczniowie jednej z klas, ich rodziny oraz część pracowników szkoły, zakończyła się wczoraj (5.10.2020) o północy. Obecnie czekamy na powrót uczniów do szkoły, który nastąpi prawdopodobnie od najbliższego poniedziałku (12.10.2020) – mówi dyrektor SP w Siemiechowie i dodaje, że on sam również czuje się już znacznie lepiej. – Mój stan zdrowia pogorszył się tydzień temu. Kiedy tylko zauważyłem niepokojące objawy, przestałem uczęszczać do szkoły i skorzystałem z konsultacji lekarskiej. Występujące u mnie objawy wskazywały na zarażenie koronawirusem, co potwierdził przeprowadzony test. Chorobę przechodziłem, jak cięższą grypę. Jest to dokuczliwe, ponieważ człowiek jest bardzo osłabiony i ma wysoką temperaturę. Teraz czuję się już znacznie lepiej i wracam do zdrowia. Wierzę, że już wkrótce wrócę także do pracy.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze