Śmierć w płomieniach

0
224
Dwa-śmiertelne-pożary
Fot. OSP Lisia Góra
REKLAMA

Do dwóch śmiertelnych pożarów doszło w ostatnich dniach w powiecie tarnowskim. Pierwszy z nich miał miejsce w Łukowej, w gminie Lisia Góra, gdzie spłonął 80-letni mężczyzna. Ogień pojawił się także w domu jednorodzinnym w Zbylitowskiej Górze. Tam również doszło do tragedii. W wyniku pożaru zmarł 62-latek.

REKLAMA

Do pierwszego pożaru doszło w budynku mieszkalnym w Łukowej. W niewielkim domu, w którym samotnie mieszkał 80-letni mężczyzna, w późnych godzinach popołudniowych pojawił się ogień. Przybyła na miejsce jednostka OSP Łukowa ewakuowała nieprzytomnego lokatora i przystąpiła do akcji gaśniczej. Niestety, mimo wysiłków ratowników 80-latek zmarł.
Ogniem objęte było łóżko, na którym znajdował się mężczyzna. Przyczyną śmierci najprawdopodobniej było zatrucie tlenkiem węgla. Spaleniu uległo jedynie pomieszczenie, w którym przebywał mężczyzna. Obecnie biegli z zakresu pożarnictwa ustalają przyczyny pożaru. Wiele wskazuje na to, że doszło do zaprószenia ognia.
Tragedia rozegrała się również w Zbylitowskiej Górze. Ogień wydobywający się z budynku jednorodzinnego zauważył sąsiad. Początkowo z płonącego domu wybiegło dwóch mężczyzn, jednak nieoczekiwanie jeden z nich powrócił do środka. Przybyli na miejsce strażacy, zaraz po tym jak opanowali płomienie, weszli do domu. W pomieszczeniu kuchennym znaleziono zwęglone zwłoki 62-letniego mężczyzny.
Również i w tym przypadku okoliczności śmierci mężczyzny oraz przyczyny pożaru wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Niewykluczone, że źródłem pojawienia się ognia była awaria pieca.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments