Szkoła jak nowa

0
238

W Biadolinach Radłowskich dobiegła końca termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. księdza Józefa Łakomego. W ramach inwestycji, która pochłonęła ponad 2 mln zł, ocieplono cały obiekt, a także zmodernizowano pomieszczenie kotłowni.

REKLAMA

Inwestycja realizowana była w trzech zakresach. Pierwszy związany był z termomodernizacją zewnętrzną szkoły, ocieplone zostały ściany zewnętrzne, fundamenty oraz strop. Wymieniono również stolarkę okienną i drzwiową. Drugi zakres dotyczył modernizacji pomieszczenia kotłowni wraz z zakupem nowego wyposażenia, natomiast trzeci obejmował roboty instalacyjne.
– Koszt prac wyniósł 2 162 525 zł. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki otrzymanej pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie – mówi burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk. – Budynek szkoły w Biadolinach Radłowskich już od dawna wymagał remontu. Nauczyciele i uczniowie skarżyli się na panujące w nim zimno. W przyszłym roku zamierzamy złożyć kolejne trzy wnioski o przyznanie nam dofinansowania na termomodernizację następnych gminnych budynków. Prace chcielibyśmy przeprowadzić w Szkole Podstawowej w Wojniczu, w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi, a także znajdującym się w tamtejszej miejscowości Domu Ludowym.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o