Tuchowski odpust w internecie

0
384
Tuchów-klasztor
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Z powodu trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, który jeszcze kilka tygodni temu niemalże sparaliżował gminę Tuchów, podjęto decyzję, że w tym roku odpustowe uroczystości w bazylice mniejszej nie odbędą się. W zamian codziennie na stronach sanktuarium w internecie publikowane będą archiwalne materiały z Wielkiego Odpustu Tuchowskiego z zeszłego roku.

REKLAMA

Wielki Odpust Tuchowski co roku odbywał się od 2 do 9 lipca, a jego historia sięga XVII wieku. W tym czasie do Tuchowa przyjeżdżało nawet 100 tysięcy pielgrzymów.

– W sytuacji związanej z ogniskiem koronawirusa w naszej gminie, zorganizowanie odpustu w tradycyjnej formie jest niemożliwe. Obchody przesuwamy na inny termin, który podamy w odpowiednim czasie. Naszych drogich pielgrzymów zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Codziennie na stronach sanktuarium w internecie publikowane będą archiwalne materiały z Wielkiego Odpustu Tuchowskiego z zeszłego roku – mówi o. Bogusław Augustowski, kustosz sanktuarium maryjnego.

Warto dodać, że wczoraj (01.07.2020) po czterech tygodniach, w końcu otwarto sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Bazylika została zdezynfekowana, a nabożeństwa będą odprawiane przez redemptorystów, którzy nie mieli stwierdzonego koronawirusa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o