Uderzył w autobus wiozący 30 osób

0
330
W Woli Rzędzińskiej doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego | fot. www.facebook.com/tarnowska.policja
REKLAMA

Brak należytej ostrożności i rozwagi oraz zbyt duża prędkość na zakręcie były przyczyną groźnie wyglądającego wypadku na drodze gminnej w Woli Rzędzińskiej. Kierujący samochodem osobowym uderzył w jadący w przeciwnym kierunku autobus, wiozący 30 pracowników pobliskiej firmy. Ucierpiał jedynie kierowca osobówki, który został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

REKLAMA

Przed godziną siódmą rano na wysokości stadionu sportowego Wolanii w Woli Rzędzińskiej doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego.
– Kierującego samochodem osobowym „wyniosło” na zakręcie i uderzył w jadący w przeciwnym kierunku autobus, wiozący pracowników pobliskiej firmy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że obaj kierowcy podczas zdarzenia byli trzeźwi – informuje Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. – Z relacji świadków oraz śladów na miejscu wypadku wynikało, że 31-letni kierowca osobowego citroena zbyt szybko wjechał w łuk drogi, a trudne warunki drogowe (śliska jezdnia) spowodowały, że nie był w stanie utrzymać się na swoim pasie ruchu.
Mała osobówka uderzyła w przód autobusu, w którym podróżowało około 30 pracowników pobliskiej firmy. W tym zdarzeniu ucierpiał jedynie kierowca osobówki, mężczyzna został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pracownikom oraz kierowcy autobusu nic się nie stało.
Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, pogotowia oraz straży pożarnej. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Wyjaśnianiem wypadku zajmą się specjaliści z zakresu ruchu drogowego tarnowskiej komendy.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments