Wał Ruda. Odpowie za wyrzucenie śmieci

0
160
Sterta odpadów pod lasem w Wał Rudzie
REKLAMA

Jeden z mieszkańców Wał Rudy, w gminie Żabno pozbył się sterty plastikowych śmieci, zrzucając je z ciężarówki na łono natury. Na jego trop wpadli policjanci i dzięki ich determinacji mężczyzna odpowie za nielegalne pozbycie się odpadów.

Policjanci z komisariatu w Żabnie ujawnili dzikie wysypisko śmieci. Na terenie biegnącym wzdłuż drogi do leśniczówki w Wał Rudzie zastali wielką górę plastikowych odpadów. Były wśród nich folie, worki, koperty i butelki. Chcąc ustalić ich właściciela, wspólnie z pracownikami straży leśnej przepatrzyli hałdę odpadów. Niestety, niczego nie ujawnili. Rozmowy z okolicznymi mieszkańcami także nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i wydawało się, że sprawca pozostanie bezkarny.

REKLAMA

– Jednak systematyczna praca doprowadziła policjantów do faktów, które zaczęły układać się w logiczną całość. Funkcjonariusze skierowali swe kroki do zabudowań 21-latka. Na posesji mężczyzny ujawnili jeszcze większą stertę odpadów – informuje Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

21-latek przyznał, że przyjął na siebie zobowiązanie pozbycia się dużych ilości cudzych śmieci, które najpierw przechowywał na swojej działce, ale kiedy zaczęło mu brakować miejsca, zdecydował się porzucić ich nadmiar pod lasem. Policjanci uświadomili mężczyźnie, że odpowie za zaśmiecanie terenu przed sądem, 21-latek obiecał po sobie posprzątać.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze