Weź udział w prawdziwym winobraniu (tekst sponsorowany)

0
58
Winnica Dąbrówka
REKLAMA

Chcesz ciekawie i bezpiecznie spędzić weekend? W niedzielę, 18 października (początek o godz. 14) zapraszamy do Winnicy Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej, gdzie wójt Pleśnej odda klucze do gminy uczestnikom prawdziwego winobrania. Wstęp jest wolny, przygotowano wiele atrakcji dla gości imprezy organizowanej w ramach Dni Otwartych na Małopolskim Szlaku Kulinarnym.Winnica Dąbrówka

Wydarzenie organizują – Winnica Dąbrówka oraz Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Jan Czaja. Początkowo winobranie miało się odbyć 27 września, jednak z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne termin został zmieniony.
Na potrzeby winobrania przeznaczone będą 2 rzędy winorośli oraz ok. 100 kg owoców. Po pracy przy winobraniu przewidziano ognisko i kolację, na której skosztujemy ekologiczne produkty producentów objętych znakiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska, a także pieczone w naczyniu glinianym ziemniaki przekładane kapustą i mięsem. Spotkaniu będzie towarzyszyć oprowadzenie po winnicy przez jej właścicieli – Katarzynę i Roberta Beściaków.

REKLAMA

– Przedstawimy historię winnicy, zaprezentujemy wina oraz przybliżymy nasz gościom, jak łączyć wina z różnymi daniami. Zaplanowaliśmy także pokazy wyciskania soku z winogron w drewnianej prasie. Zapraszamy! – zachęcają organizatorzy wraz z promotorem kulinarnym Bartoszem Wilczyńskim. Dodajmy, że duża przestrzeń (ok. 5,5 ha) umożliwi przeprowadzenie imprezy z zachowaniem dystansu społecznego. Ze względu na obostrzenia w wydarzeniu może uczestniczyć do 100 osób. W związku z tym organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci udziału w winobraniu pod adresami mailowymi: [email protected] lub [email protected]. Decyduje kolejność zgłoszeń.Winnica Dąbrówka

Przed nami jeszcze jedno zaległe wydarzenie w ramach Dni Otwartych, czyli piknik na Winnicy Wieliczka, który odbędzie się 24 października zamiast 26 września.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o