Wyciek ropopochodnej substancji w Tuchowie

0
211
Ropa Tuchów
fot. OSP KSRG Tuchów
REKLAMA

Wczoraj po południu służby ratunkowe zostały poinformowane o niezidentyfikowanej substancji, która wpływała do rzeki Białej Tarnowskiej w pobliżu budowanej obwodnicy.

W niedzielę, 24 stycznia, kilka minut po godzinie 14, służby ratunkowe zostały zadysponowane w okolice mostu na ul. Tarnowskiej w Tuchowie, w związku z wykrytą substancją ropopochodną. – Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że przy ulicy Ryglickiej z placu budowy obwodnicy otwartym kanałem odprowadzającym wodę opadową do rzeki przedostaje się substancja ropopochodna. W związku z tym na miejsce skierowano zastęp GBARt z tuchowskiej jednostki oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Tarnów 1” z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Tarnowie. O zdarzeniu poinformowana została także policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska – informują strażacy OSP KSRG Tuchów.

REKLAMA

Strażacy przy użyciu specjalnych rękawów sorpcyjnych olejowych zabezpieczyli miejsce, w którym ropopochodna substancja wpływała do rzeki. Próbki cieczy zostały pobrane do analizy przez pracownika WIOS-iu.

Po zabezpieczeniu miejsca wycieku teren przekazany został obecnemu na miejscu patrolowi policji.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments