Zabili psy, bo… szczekały

Śmieci
fot. ilustracyjne
REKLAMA

Zakończyło się błyskawiczne postępowanie prowadzone w Posterunku Policji w Zakliczynie i komisariacie w Wojniczu. Dwaj mężczyźni szczególnie okrutnie znęcali się nad psami. Oprawcy wkrótce trafią za kratki, gdzie spędzą osiem miesięcy.

W ostatnim dniu stycznia policjanci otrzymali informację o truchłach dwóch psów rasy mieszanej, wyrzuconych w foliowym worku do kontenera na śmieci w Zakliczynie. Podczas oględzin przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z miejscowego posterunku ustalono, że zwierzaki miały widoczne ślady bicia oraz były mocno okaleczone.

REKLAMA

Policjanci z Zakliczyna i Wojnicza przeprowadzili szybkie śledztwo. Już dwa dni później w ręce wojnickich mundurowych trafił jeden ze sprawców, a chwilę później został zatrzymany drugi. Obaj są mieszkańcami gminy Zakliczyn, mają 53 i 54 lata.

– Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do znęcania nad psami oraz opisali, w jaki sposób do tego doszło. Maltretowali zwierzaki podczas alkoholowej libacji. Właściciel czworonogów potraktował swoich pupili siekierą, a pomagał mu w tym znajomy. Psy zostały zabite, ponieważ… szczekały. Martwe zwierzęta oprawcy zapakowali do worków foliowych i wrzucili do kontenera na śmieci – relacjonuje Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, dobrowolnie poddali się karze ośmiu miesięcy bezwzględnej izolacji, zapłacą wysoką grzywnę oraz mają zakaz posiadania zwierząt przez najbliższe pięć lat. Teraz podejrzani czekają na orzeczenie sądu.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments