Powietrzna trąba na Pogórzu

0
93
traba
REKLAMA

Przeszła tamtędy trąba powietrzna – niewielka podobno, bo szła wąskim torem, jak mówią strażacy, ale gwałtowna. Wiatr zerwał lub uszkodził dachy na kilkunastu domach i powalił drzewa m.in. na drogi wojewódzkie nr 977 i 981, przede wszystkim na odcinku Zborowice‑Bobowa. Zerwane zostały także linie energetyczne i telefoniczne, wielu mieszkańców zostało pozbawionych prądu, były także problemy z łącznością.
W najbardziej poszkodowanych Zborowicach wiatr zerwał co najmniej pięć dachów, kilka innych zostało poważnie uszkodzonych. W co najmniej trzech gospodarstwach wichura poczyniła takie szkody, że obecnie nie nadają się do zamieszkania. W jednym z gospodarstw drewniana stodoła zawaliła się na kombajn, niszcząc także zebrane wcześniej z pól plony.
W Ostruszy strażacy zabezpieczyli komin, który – uszkodzony w wyniku burzy – groził zawaleniem się na dom. W Ciężkowicach na ulicy Krynickiej złamany konar zablokował ruch, było także wiele innych utrudnień na drogach.
W całonocnej akcji walki z burzą i wichurą, a później w usuwaniu zniszczeń uczestniczyli strażacy z PSP w Tarnowie, a także OSP z Ciężkowic, Siedlisk, Bruśnika, Jastrzębi, Rzepiennika Strzyżewskiego i Turzy. Jak podkreślano, wichury i tak tylko „zawadziły” o nasz region, powodując kolejne szkody w okolicach Starego Sącza i Podkarpaciu.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments