Przejadą po nowym moście

0
51
Most Lubaszowa
REKLAMA

Obecny most nad Białą w Lubaszowej jest trójprzęsłowy i przestarzały. Dlatego przedstawiciele starostwa powiatowego podjęli decyzję o rozebraniu obiektu do przyczółków i wykonaniu nowych elementów przeprawy. Nowy most ma być przeszło dwa metry dłuższy od obecnego, szerokość jezdni wynosić będzie 6 m, a chodników 1,5 m. Wykonany zostanie nowy system odwodnienia mostu, składający się z wypustów żeliwnych, sączków, drenaży izolacji i kolektorów odprowadzających wody opadowe do projektowanej kanalizacji deszczowej poza obiektem. Dodatkowo zamontowane zostaną również bariery.
– Most nie tylko będzie szerszy i bardziej nowoczesny, ale przede wszystkim bezpieczniejszy niż obecna przeprawa – mówi starosta tarnowski, Roman Łucarz. – W ramach prac umocnione zostaną brzegi koryta rzeki oraz przebudowane odcinki drogi powiatowej. Często zdarzało się, że podczas powodzi dotychczasowy most był nieprzejezdny. Po podniesieniu jego wysokości takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.
Nowy most powinien być gotowy do końca listopada. Do tego czasu przeprawa zostanie zamknięta, a ruch poprowadzony drogami objazdowymi zgodnie z oznakowaniem tymczasowym. Koszt prac wyniesie 5 mln zł, z czego połowa to dotacja z Ministerstwa Infrastruktury.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments